O-Kimdir Mobil Logo
Zafer Algöz biyografisi 10 ay önce eklendi

Zafer Algöz Nereli

Erzurum

Zafer Algöz Kaç Yaşında

30 Ağustos 1961 Çarşamba | 59 Yaşında

Zafer Algöz Burcu Nedir

Başak Burcu

Zafer Algöz Kaç Kilo

72 kg

Zafer Algöz Boyu

1.72 m

Zafer Algöz Mesleği

Oyuncu

Zafer Algöz Kimdir ?

Zafer Algöz Biyografisi

30 Ağustos 1961’de Kars’da dünyaya gelen Algöz, aslen Erzurumludur. Zafer Algöz’ün rahmetli dedesi Haydar Telhüner de ünlü besteci ve söz yazarıdır. 1975’da Bursa Devlet Tiyatrosu’nda “Gençlik Kursları” ile tiyatro eğitimi aldı. 1980’de Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazanarak 1985’de bitirdi ve Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sanat hayatına adım attı. 1989’da İstanbul Devlet Tiyatroları’na tayin oldu. Amedeus, Çok Yaşa Komedi, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Hamlet, Babaanem Yüz Yaşında, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz gibi oyunlarda rol aldı.

2010 senesinde “Vahşet Tanrısı” isimli oyundaki rolü sayesinde 10. Lions Tiyatro Ödüllerinden “En İyi Komedi Erkek Oyuncu” ödülüne sahip oldu.

Muhteşem İkili, , Leyla ile Mecnun Ağır Roman, Duruşma, Umut, Kurtlar Vadisi Pusu Evdeki Hesap, Oğlum Adam Olacak, Esir Şehrin İnsanları, O Şimdi Mahkum, Kapıları Açmak, Sınav, Umut Adası, , Cumhur Cemaat, AROG, Yahşi Batı, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi gibi pek çok yapımda rol almıştır. Son yer aldığı yapım ise Cem Yılmaz filmi olan Kara Komik Filmler’dir.

 

Zafer Algöz hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Serenay Sarıkaya
Manken Oyuncu
Serkan Keskin
Oyuncu Şarkıcı
Meriç Aral
Oyuncu
Meltem Cumbul
Oyuncu
Pelin Karahan
Oyuncu Sunucu
Alina Boz
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir