O-Kimdir Mobil Logo
Tolgahan Sayışman biyografisi 3 ay önce eklendi

Tolgahan Sayışman Nereli

Selanik Göçmeni

Tolgahan Sayışman Kaç Yaşında

17 Kasım 1981 Salı | 39 Yaşında

Tolgahan Sayışman Burcu Nedir

Akrep Burcu

Tolgahan Sayışman Kaç Kilo

80 kg

Tolgahan Sayışman Boyu

1.87 m

Tolgahan Sayışman Mesleği

Oyuncu

Tolgahan Sayışman Kimdir ?

Tolgahan Sayışman Biyografisi

Tolgahan Sayışman, 17 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafı Selanik’li anne tarafı Trabzon’lu olan ünlü oyuncunun Nil adında bir kız kardeşi vardır. Kadıköy İntaş Lisesini bitirdikten sonra Doğuş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan ünlü oyuncu 2002 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında birinciliği Kıvanç Tatlıtuğ’a kaptırdı. 2004 yılında Manhunt of Turkey ve 2005 yılında Güney Kore’de yapılan Manhunt International yarışmalarında ise birinciliği elde etti.

Tolgahan Sayışman, Ekoldrama ve Ayla Algan’dan uzun süre oyunculuk eğitimi aldı. Ardından dizilerde rol aldı. Özellikle izlenme rekorları kıran Elveda Rumeli dizisinde bir çok ünlü oyuncunun yanında canlandırdığı “Karakalpaklı Mustafa” rolüyle dikkatleri üzerine çekti.

2009 yılında “Aşk Geliyorum Demez” adlı filmde Bergüzar Gökçe Korel ile başrol oynadı. 2010 yılının eylül ayında başlayan ve 2014 yılına kadar devam eden “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Selen Soyder, Hatice Aslan, Korel Cezayirli, Gül Onat, Kenan Bal ile birlikte başrol oynamıştır.

Tolgahan Sayışman, 2012 yılında model ve oyuncu Selen Soyder ile birlikte olmaya başlamıştır bu ilişkisi kısa süren ünlü oyuncu 2017 yılında Arnavut asıllı güzel manken Almeda Abazi Sayışman ile dünya evine girdi. Bu ilişkiden bir çocukları dünyaya gelen Sayışman şuan oyunculuk çalışmalarına ve kendisini bu yönde geliştirmeye devam etmektedir.

Tolgahan Sayışman hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Murat Boz
Oyuncu Şarkıcı
Tolga Karel
Oyuncu Söz Yazarı
Berrak Tüzünataç
Oyuncu
Caner Özyutlu
Oyuncu Senaryo Yazarı Yönetmen
Kubilay Aka
Oyuncu
Tolga Güleç
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir