O-Kimdir Mobil Logo
Oğuzhan Koç biyografisi 4 ay önce eklendi

Oğuzhan Koç Nereli

Erzincan

Oğuzhan Koç Kaç Yaşında

13 Mayıs 1985 Pazartesi | 35 Yaşında

Oğuzhan Koç Burcu Nedir

Boğa Burcu

Oğuzhan Koç Kaç Kilo

62 kg

Oğuzhan Koç Boyu

1.70 m

Oğuzhan Koç Mesleği

Oyuncu ve Şarkıcı

Oğuzhan Koç Kimdir ?

Oğuzhan Koç Biyografisi

Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985’te Erzincan’ın Refahiye ilçesinde dünyaya geldi. 13 Mart 1992 tarihinde yaşanan Erzincan depreminin ardından ailesiyle birlikte Bursa‘ya taşındı. 8 yaşında Bursa Devlet konservatuarı hocalarından müzik eğitimi almaya başladı, 16 yaşına kadar devam etti. İlkokulun ardından Gazi Anadolu Lisesi’ne girdi, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Lisede hem müzik hem de tiyatro ile ilgilendi. O sırada hala yakın arkadaşı olan ve birlikte projelerine devam ettiği Eser Yenenler ile arkadaş oldu.

2007 yılının Ağustos ayında BKM’ye katıldı ve ardından 2009 yılında Yılmaz Erdoğan’ın filmi Neşeli Hayatlar’da arkadaşlarıyla birlikte görev aldı. Daha sonra “Çok Güzel Hareketler Bunlar” komedi programında hem oyunlar yazdı hem de oyuncu olarak yer aldı.

Bunların yanı sıra Müzik yaşantısına hiç ara vermeden devam edecen Koç yazdığı ve bestelediği olan “Gül ki Sevgilim” adlı şarkıyı Ferhat Göçer’e verdi ardından bir çok ünlü isme eserlerini veren Koç ardından şarkılarını kendiside seslendirmeye paylaştı ve takipçi kitlesi bir anda artmaya başladı.

Son olarak 3 Adam’da çocukluk arkadaşı Eser Yenenler ile birlikte program sunan Koç şuan Müzikal çalışmalarına devam etmektedir. Oğuzhan Koç şu an oyuncu Demet Özdemir ile birliktedir.

Oğuzhan Koç hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Belçim Bilgin
Oyuncu
Altan Erkekli
Oyuncu
Sarp Apak
Oyuncu
Şükran Ovalı
Oyuncu
Farah Zeynep Abdullah
Oyuncu
Berfu (Yıldız) Yenenler
Manken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir