O-Kimdir Mobil Logo
Maria Dilek Gladkikh biyografisi 10 ay önce eklendi

Maria Dilek Gladkikh Nereli

Rusya

Maria Dilek Gladkikh Kaç Yaşında

13 Ekim 1994 Perşembe | 26 Yaşında

Maria Dilek Gladkikh Burcu Nedir

Terazi Burcu

Maria Dilek Gladkikh Kaç Kilo

63 kg

Maria Dilek Gladkikh Boyu

1.83 m

Maria Dilek Gladkikh Mesleği

Spiker

Maria Dilek Gladkikh Kimdir ?

Maria Dilek Gladkikh Biyografisi

Maria Dilek Gladkikh son dönemlerde Türk televizyon ekranlarında katıldığı canlı yayınlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Maria Dilek Gladkikh Rusya’da Moskova Devlet Üniversitesi Televizyonculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Baba tarafından aslen Türk, anne tarafından ise Rus olan ünlü muhabir babasını hiç tanımadığını dile getirmiştir. Bu nedenle de aslen baba tarafından nereli olduğu bilgisine ve kaç yaşında? doğum tarihi gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Boyu ve kilosu gibi bilgileri de araştırılmaktadır.

Babasını sadece resimlerde gördüğünü, ancak hiç bir zaman bir araya gelemediklerini dile getirmiştir. 11 yaşına kadar hiç Türkçe bilmediğini belirten başarılı isim, bir röportaj’da kan çekiyor Türkçe’yi tamamen kendi çabalarımla öğrendim açıklamasında bulunmuştur.

Türkiye’de hiç yaşamayan Maria Dilek Gladkikh günümüzde yaşantısını Rusya’nın Moskova şehri’nde sürdürmektedir. Ana dili gibi diyebileceğimiz şekilde Türkçe bilen Maria Dilek ayrıca Rusça, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. Ayrıca son dönemlerde Portekizce ve Arapça öğrenmeye çalıştığını dile getirmiştir.

Günümüzde Rusya24 kanalında haber spikeri olarak çalışan başarılı isim sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca öğrendiği diller hakkında açıklamalar yapmakta, bu dilleri nasıl öğrendiği ile ilgili taktikleri takipçileri ile paylaşmaktadır. Türkiye’de ise özellikle, Türk toplumunda en çok kullanılan jest ve mimikler isimli bir video ile Türk takipçilerinin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, kimi zaman komik, eğlenceli, kimi zaman samimi video ve resimleri ile ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 260bin civarındadır, sayı her geçen gün artmaktadır.

Maria Dilek Gladkikh hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir