O-Kimdir Mobil Logo
Kıvanç Tatlıtuğ biyografisi 10 ay önce eklendi

Kıvanç Tatlıtuğ Nereli

Adana

Kıvanç Tatlıtuğ Kaç Yaşında

27 Ekim 1983 Perşembe | 37 Yaşında

Kıvanç Tatlıtuğ Burcu Nedir

Akrep Burcu

Kıvanç Tatlıtuğ Kaç Kilo

77 kg

Kıvanç Tatlıtuğ Boyu

1.87 m

Kıvanç Tatlıtuğ Mesleği

Oyuncu

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir ?

Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi

1983 yılında Adana’da dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, sinema eğitimini Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünde tamamladı. Meslek hayatına 2002’de modellikle başlayan Tatlıtuğ, oyunculuk kariyerine ise ‘Gümüş’ dizisi ile başladı. Ortadoğu’ya satılan ilk Türk dizisi Gümüş oldu ve bu sayede artık iyice ünlenen Kıvanç Tatlıtuğ; Kahire, Abu Dhabi, Muskat, Doha Tribeca gibi birçok film festivaline “Onur Konuğu” olarak katıldı ve “Onur Ödülleri” aldı. Bu sayede iyice tanınan oyuncu 2005 yılından itibaren Ortadoğu, Balkanlar, Türkî Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika’da en çok bilinen ve en popüler Türk Aktör olmuştur.

Oyunculuk yaptığı dizi ve filmler: Gümüş, Menekşe ile Halil, Amerikalılar Karadeniz’de, Aşk-ı Memnu, Ezel, Kuzey Güney, Kelebeğin Rüyası, Kurt Seyit ve Şura, Cesur ve Güzel, Hadi Be Oğlum Şubat 2019’da vizyona giren ve Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Organize İşler Sazan Sarmalı” filminde “Saruhan Zincir” karakterini canlandıran Tatlıtuğ, son olarak “Çarpışma” dizisinde “Kadir Adalı” karakteri ile izleyiciyle buluşmuştur.

Bu zamana kadar aldığı ödüller şu şekildedir: 36. Altın Kelebek Ödülleri, 39. Altın Kelebek Ödülleri, 18. MGD Altın Objektif Ödülleri, 24. MGD Altın Objektif Ödülleri – Yılın Sinema Oyuncusu, 46. Siyad Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu, 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Türkiye – Erkek Marka Yüzü – 24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri – Yılın En İyi Erkek Oyuncusu, 44. Altın Kelebek Ödülleri – Kendi Mucizesini Yaratanlar

Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF’in tüm dünyadaki en genç “İyi Niyet Elçisi” olmuştur.

Kıvanç Tatlıtuğ hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Cengiz Bozkurt
Oyuncu
Kenan Işık
Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Sunucu
Tolga Sarıtaş
Oyuncu
Zuhal Olcay
Oyuncu Şarkıcı
Kenan Doğulu
Şarkıcı
Şevval Sam
Oyuncu Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir