O-Kimdir Mobil Logo
George Floyd biyografisi 9 ay önce eklendi

George Floyd Nereli

Houston

George Floyd Kaç Yaşında

13 Temmuz 1974 Cumartesi | 46 Yaşında

George Floyd Burcu Nedir

Yengeç Burcu

George Floyd Kaç Kilo

98 kg

George Floyd Boyu

1.87 m

George Floyd Mesleği

Güvenlik Görevlisi

George Floyd Kimdir ?

George Floyd Biyografisi

George Floyd 1974 ABD doğumludur. Houston’dan eyaletinden Minneapolis’e çalışmak için gelmiştir. Conga Latina Bistro’da güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır

46 yaşındaki Floyd, dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınmaya çalışılırken, bir polisin uzun süre ensesine diziyle basmasından dolayı dakikalarca “Nefes alamıyorum” diye yalvarmıştı.

Ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Floyd’un hayatını kaybettiği belirtilirken, yoldan geçen vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği görüntüler ise sosyal medyanın gündeminde uzun süre yer etmişti.

Görüntüler, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti tartışmalarını tekrar alevlendirmiş ve bir grup protestocu Floyd’un öldürüldüğü kavşakta toplanarak polis şiddetini protesto etmişti.

Uzun sürecek protestoların başlangıcında ilk olarak “Nefes alamıyorum”, “Katil ırkçı Ku Klux Klan polisleri” yazılı dövizlerle polis merkezine yürümek isteyen protestocular, etraftaki bazı dükkanların camlarını kırmış, bir polis aracına zarar vermiş, polis protestoculara göz yaşartıcı gazla müdahale etmişti.

Olaya karışan dört polisin işlerine olayların büyümesinin ardından son verilirken, Minnesota Ceza Muhakemesi Bürosu ile Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) olayı incelemek için başlattığı iki ayrı soruşturma sürüyor.

Olayların ardından eyalette sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı ve Trump’un yaptığı açıklamalar olayların bir süre daha devam edeceğinin göstergesi.

George Floyd hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir