O-Kimdir Mobil Logo
Feriha Öz biyografisi 9 ay önce eklendi

Feriha Öz Nereli

Kadıköy

Feriha Öz Kaç Yaşında

01 Ocak 1933 Pazar | 88 Yaşında

Feriha Öz Burcu Nedir

Burcu

Feriha Öz Kaç Kilo

60 kg

Feriha Öz Boyu

1.68 m

Feriha Öz Mesleği

Profesör Doktor

Feriha Öz Kimdir ?

Feriha Öz Biyografisi

Ganime Feriha Öz 1933 İstanbul Kadıköy doğumludur. 1951’de döneminin en iyi liselerinden birisi olan Çamlıca Kız Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Tıp Fakültesinde eğitimini 1957’de tamamladı. Mezun olduktan sonra Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde hekim olarak çalışmaya başladı. Görevini tamamladıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde akademik kariyerine başladı. Doçent ünvanını 1968’de, profesör ünvanını ise ondan 8 yıl sonra 1976 yılında aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi görevinden 2000 yılında emekli oldu.

2 Nisan 2020’de Edirne’de tedavi gördüğü hastanede Covid nedeniyle vedat etti. Ölüm haberini önce Twitter üzerinden İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sait Gönen duyurdu ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başsağlığı mesajı yayımladı. İstanbul Tabip Odası ölüm haberini doğruladı. 3 Nisan 2020’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde kendisi için veda töreni yapıldı.

Pandemi sonrası İstanbul Sancaktepe’de yapımına başlanan ve çok kısa sürede yapımı tamamlanan hastanenin adı ise son alınan kararla”Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi” olarak belirlendi ve hastane 29 Mayıs 2020 tarihinde hizmet vermeye başlayacak.

Feriha Öz hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir