O-Kimdir Mobil Logo
Engin Hepileri biyografisi 4 ay önce eklendi

Engin Hepileri Nereli

İstanbul

Engin Hepileri Kaç Yaşında

31 Mayıs 1978 Çarşamba | 42 Yaşında

Engin Hepileri Burcu Nedir

İkizler Burcu

Engin Hepileri Kaç Kilo

72 kg

Engin Hepileri Boyu

1.81 m

Engin Hepileri Mesleği

Oyuncu

Engin Hepileri Kimdir ?

Engin Hepileri Biyografisi

31 Mayıs 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tiyatro çalışmalarına Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ndeki orta öğrenimi sırasında başlayan Engin Hepileri, 1996’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girerek profesyonel olarak ilk deneyimlerini burada yaşamıştır. 2002’de aynı üniversitede oyunculuk alanında yüksek lisans eğitimine başlayan sanatçı, 2005 yılındaki mezuniyetine kadar aynı okulda araştırma görevlisi olarak çalışmaya devam etti.

Lise yıllarında Devlet Tiyatroları’nın toplam dört oyununda yer aldı. 1998’de ise Anlat Şehrazat müzikalinde ve Tiyatro Fora’da Ölümsüzler oyununda rol aldı ve aynı yıl Kent Oyuncuları kadrosuna katılan oyuncu bu toplulukta 20 oyunda rol almanın yanı sıra bir çok ünlü yapım televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde de yer aldı.

2008 yılında tiyatro yönetmenliğine başlayan oyuncu ayrıca Üniversitesinde ve Akademi Kenter’de öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2011-2012 yıllarında TRT Okul Kanalında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan kültür-sanat programında sunuculuk görevini üstlendi. Son olarak 2020 yılında ise TV8’de yer alan ünlü yapım Doğduğun Ev Kaderindir dizinde görev aldı.

Engin Hepileri hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Ezgi Eyüboğlu
Oyuncu
Hülya Duyar
Oyuncu
Nail Kırmızıgül
Oyuncu
Bensu Soral
Oyuncu
Yasin Obuz
Yarışmacı
Senan Kara
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir