O-Kimdir Mobil Logo
Emre Altuğ biyografisi 2 ay önce eklendi

Emre Altuğ Nereli

Niğde

Emre Altuğ Kaç Yaşında

14 Nisan 1970 Salı | 51 Yaşında

Emre Altuğ Burcu Nedir

Koç Burcu

Emre Altuğ Kaç Kilo

71 kg

Emre Altuğ Boyu

1.74 m

Emre Altuğ Mesleği

Şarkıcı, Oyuncu

Emre Altuğ Kimdir ?

Emre Altuğ Biyografisi

Emre Altuğ, 14 Nisan 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Niğdeli olan sanatçının tam ismi Niyazi Emre Altuğ’dur. Babası diş hekimi, annesi ev hanımıdır. Ailenin ikinci çocuğudur. Şişli Terakki Lisesindeki eğitimden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünü tamamladı. Sanat hayatına lise yıllarında gitar çalarak başladı. 1990’lı yıllarda dönemin ünlü sanatçıları Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener ve Levent Yüksel gibi isimlere vokalistlik yaparak profesyonel müzik yaşamına girdi. Bilinenin aksine ünlü sanatçı oyunculuk ve tiyatro yaşamına bu sırada başladı ve üç sezon boyunca Haldun Dormen Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol aldı.

Sanatçı, ilk albümünü 1999 yılında “İbret-i Alem”le yaptı. Önceleri albüm yapma fikrine pek sıcak bakmayan Emre Altuğ, “İbret-i Alem”in yakaladığı başarı grafiğinden sonra tiyatro ile birlikte müzik çalışmalarını da yürütmeye karar verdi. 2000 yılında Zonguldak Devrek’te askerliğini tamamladı. 2000 yılından sonra ise yaptığı bir çok albümünde bu başarı grafiğini devam ettirdi.

Sanatçı, pek çok TV filminde seslendirme yaparken bazı programlarda sunuculuk yaptı. Ayrıca reklam filmlerinde de oynadı. Sanatçı, yoğun olarak gençlerin oylama yaptığı anket sonuçlarıyla pek çok ödüle layık görüldü. 10 Ağustos 2008’de eğlence mekânı Sortie’de manken Çağla Şikel’le yaşamını birleştirdi. Bu evlilikten Kuzey ve Uzay adında iki oğulları olan Altuğ, Ocak 2015’te sanatçıyla evliliklerini sonlandırdı. Ünlü oyuncu ve şarkıcı şu an Acun Ilıcalı’ya ait EXEN adlı platformda Sihirli Annem dizisinde oynamaktadır.

Emre Altuğ hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Çağla Şıkel
Manken Oyuncu Sunucu
Batuhan Karacakaya
Oyuncu Yarışmacı
Murat Ceylan
Sunucu
Armağan Çağlayan
Avukat Tv Yapımcısı Yazar Youtuber
Selma Arıkan
fenomen Kimdir
Azra Akın
Manken Model Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir