O-Kimdir Mobil Logo
Çağla Şıkel biyografisi 2 hafta önce eklendi

Çağla Şıkel Nereli

Kars

Çağla Şıkel Kaç Yaşında

02 Ocak 1979 Salı | 42 Yaşında

Çağla Şıkel Burcu Nedir

Burcu

Çağla Şıkel Kaç Kilo

57 kg

Çağla Şıkel Boyu

1.80 m

Çağla Şıkel Mesleği

Sunucu, Manken, Oyuncu

Çağla Şıkel Kimdir ?

Çağla Şıkel Biyografisi

Çağla Şikel, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Karslı olan Şikel, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi almıştır. 1993’te Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarın Ortaokul ve lise bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında ise yine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimi almıştır.

Okurken, çocuk oyunları ve müzikallerde rol almıştır. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Bu birinciliğin ardından Şeysel adalarındaki Miss World 1997 güzellik yarışması ile Europes Queen Of Beauty seçilerek dünya dördüncüsü ödülünü almıştır.

Podyumlarda manken ve fotomodel olarak kariyerine başlayan Çağla Şikel; televizyonda program sunuculuğu ve oyunculuk yapmıştır. Birçok ülkede mankenlik deneyimi kazanmış, defilelerde yer almıştır.

Cennet Mahallesi dizisi ile ilk tv dizisi işini yapan Şikel, sonrasında sunuculuk kariyerine devam etmiştir. Şu anda Fox tv de bir sağlık programı yapan sunucu, birçok ödüle layık görülmüştür. Ayrıca Şikel, kendine ait bir youtube kanalına içerikler üretmektedir.

Şikel, 2008’de ünlü şarkıcı Emre Altuğ evlenmiş ve bu evlilikten Kuzey ve Uzay adında iki oğlu olmuştur. Çift 2015 yılında yollarını ayırmıştır.

Çağla Şıkel hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Kadir Doğulu
Oyuncu
Selma Ergeç
Oyuncu
Yağmur Atacan
Müzisyen Oyuncu
Serdar Ortaç
Şarkıcı
Seray Sever
Oyuncu Sunucu
Bülent Seyran
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir