O-Kimdir Mobil Logo
Beyazıt Öztürk biyografisi 2 ay önce eklendi

Beyazıt Öztürk Nereli

Artvin

Beyazıt Öztürk Kaç Yaşında

12 Mart 1969 Çarşamba | 52 Yaşında

Beyazıt Öztürk Burcu Nedir

Kova Burcu

Beyazıt Öztürk Kaç Kilo

85 kg

Beyazıt Öztürk Boyu

1.84 m

Beyazıt Öztürk Mesleği

Sunucu, Oyuncu

Beyazıt Öztürk Kimdir ?

Beyazıt Öztürk Biyografisi

Beyazıt Öztürk, 1969 yılında Bolu’da doğdu. Aslen Artvinli olan Öztürk, üniversite eğitimini, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel bölümünde tamamladı. Öztürk’ün çıkışı, üniversite zamanında radyo programcılığıyla ilgilenmesiyle başladı. Sunuculuk yapmak istedi fakat r harfini söyleyememesi nedeniyle reddedildi ve arka planda çalışmaya devam etti. Esprili kişiliği ve konuşkanlığıyla bu durumu aştı ve program sunmaya başladı. Sonrasında, ev arkadaşının kurduğu “Genç Radyo”da program sunmaya devam etti ve arkadaşlarıyla birlikte, siyasi içerikli bir mizah dergisi olan “Gına”yı çıkardı. Eskişehir’de geçirdiği bu dönemde, iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açan Öztürk, son olarak da bir karma seramik sergisine katıldı.

Öztürk, Radyo Klas’tan gelen iş teklifi üzerine İstanbul’a taşındı. Böylece “Gece Tavuğu” adlı program, onun ilk profesyonel işi oldu. Çokça dinlenmeye başlandı ve farklı radyolarda farklı konseptlerle dinleyici karşısına çıktı. Böylece tv kariyeri ve stand-up deneyimine bir adım attı.

Beyazıt Öztürk’ü bütün ülkeye tanıtan işi ise Beyaz Show adlı programı oldu. Bu program toplamda 22 yıl sürdü. Öztürk, Beyaz Show’un yayından kaldırılmasıyla birlikte TV8 kanalında yayınlanan O Ses Türkiye programında jüri koltuğunda yer edinmiştir.

Öztürk’ün bir de albümü bulunmaktadır.

Beyazıt Öztürk hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Ozan Güven
Oyuncu
Altan Erkekli
Oyuncu
Oktay Kaynarca
Oyuncu
Cengiz Bozkurt
Oyuncu
Ebru Polat
Şarkıcı
Can Yılmaz
Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir