O-Kimdir Mobil Logo
BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR biyografisi 9 ay önce eklendi

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Nereli

Rize

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Kaç Yaşında

29 Ekim 1974 Salı | 46 Yaşında

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Burcu Nedir

Akrep Burcu

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Mesleği

Oyuncu

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Kimdir ?

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR Biyografisi

Balgay karakterine can veren kişi Yurdaer Okur’dur.

Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakteriyle izleyici karşısına çıkan Yurdaer Okur şuan da aktif olarak dizi, tiyatro ve sinema oyunculuğu görevini yapmaktadır. Yurdaer Okur liseyi, Samsun Bafra Süper Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmiciliği bölümünde okudu fakat okulu bitirmedi.

Okulun 3. senesinde okuduğu bölümün kendisini yansıtmadığını düşündü için okuldan ayrıldı kendine yeni bir yol haritası çizdi. 1994 yılında Hacettepe Üniversite Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Bölümü bitirdikten sonra yüksek lisansa başladıve yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı.

Yurdaer Okur, 1999 yılında Genco Erkal ile tanıştıktan sonra Dostlar Tiyatrosu’nda tiyatroya başlamıştır. Burada Yalınayak Sokrates adlı bir tiyatro oyununda rol aldı ve 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 2002 yılında ise buradan Diyarbakır Devlet Tiyatrosuna atandı. Bir çok alanda Diyarbakır’lı oyunculara dersler verdi. Bir çok tiyatro oyununda yer aldı.

2000 yılından beri dizi ve filmlerde yer aldı. Bunlardan en ünlüleri Karadayı, Sakarya Fırat, Kısık Ateşte 15 Dakika ve ve Erdal Beşikçioğlu ile birlikte rol aldığı Köprü’dür.

BALGAY KAREKTERİ- YURDAER OKUR hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Hazar Ergüçlü
Oyuncu
Keremcem
Oyuncu Şarkıcı
Nisa Sofiya Aksongur
Oyuncu
Saygın Soysal
Oyuncu
Okan Yalabık
Oyuncu
Ayça Ayşin Turan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir