O-Kimdir Mobil Logo
Ayşegül Atik biyografisi 3 ay önce eklendi

Ayşegül Atik Nereli

Ankara

Ayşegül Atik Kaç Yaşında

01 Ocak 1948 Perşembe | 73 Yaşında

Ayşegül Atik Burcu Nedir

Burcu

Ayşegül Atik Kaç Kilo

102 kg

Ayşegül Atik Boyu

1.67 m

Ayşegül Atik Mesleği

Oyuncu

Ayşegül Atik Kimdir ?

Ayşegül Atik Biyografisi

1948 yılında Ankara’da dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara’nın en iyi kolejlerinden biri olan TED Koleji’ni bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

1977 yılında Ali Atik ile beraber ‘Önce Alışveriş Sonra Fiş’ sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir. KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenen ünlü oyuncu 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik’in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki dünyaya gelmiştir.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok değerli projede rol almıştır ve milyonların hafızasına kazınmıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır. Genç kuşak ise ünlü oyuncuyu En Son Babalar Duyar dizisindeki anne rolü ile bilmektedir.

Ünlü oyuncu 9 Haziran 2020’de Bodrum’daki evinde vefat etmiştir.

Ayşegül Atik hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Yeşim Ceren Bozoğlu
Oyuncu
Dolunay Soysert
Oyuncu
Oktay Kaynarca
Oyuncu
Oya Başar
Komedyen Oyuncu
Kenan Işık
Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Sunucu
Bahar Şahin
Kimdir Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir