O-Kimdir Mobil Logo
Alişan biyografisi 2 ay önce eklendi

Alişan Nereli

Bingöl

Alişan Kaç Yaşında

19 Haziran 1976 Cumartesi | 44 Yaşında

Alişan Burcu Nedir

İkizler Burcu

Alişan Kaç Kilo

77 kg

Alişan Boyu

1.70 m

Alişan Mesleği

Şarkıcı, Oyuncu

Alişan Kimdir ?

Alişan Biyografisi

Gerçek adı ile Serkan Burak Tektaş, ya da bilinen adıyla Alişan, Bingöl’lü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976’da İstanbul’da dünyaya geldi.

Küçük yaşlardan beri müzik ile ilgilenen sanatçı ilk albümünü lise yıllarında çıkardı fakat kendini bunu ilk albümü olarak görmüyor.

Aile dostu olan, Prestij Müzik’in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir’in de desteğiyle kendi deyimi ile ilk albümü Aşık Oldum’u 8 Nisan 1996’da piyasaya çıkardı ve ünlü oldu. İkinci albümü ‘Sana Bir Şey Olmasın’ı Eylül 1997’de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası “Kralı Gelse” adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. Ve bu dönemde bir kaç dizi yapımında başrolde oynayarak dahada ünlenmeye devam etti.

Alişan ayrıca İstanbul Amatör Futbol Ligi Takımlarından Halil Rıfat Paşa’da amatör futbol oynadı. Bir süre takımın 10 numarası ve forveti olarak futbol yaşamına devam etti.

Oyuncu geçtiğimiz yıllarda Buse VAROL ile dünya evine girdi ve bir kız çocuğu oldu. Bir süredir albüm çalışmalarına ara veren ünlü sanatçı şuan sabah programlarına devam etmekte.

Alişan hakkında verilen bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Biyografiler

Müge Anlı
gazeteci Sunucu
Özcan Deniz
Oyuncu Şarkıcı
Fırat Tanış
Oyuncu Yönetmen
Eren Vurdem
Oyuncu
Neslihan Atagül
Oyuncu
Selin Şekerci
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir